Większe Piękne Kobiety - Pewne siebie, oswojone ze swoją kobiecością. Ich uroda odbiera dech w piersi ich mowa ciała zdaje się mówić - Jestem jaka jestem, wyglądam jak wyglądam i KOCHAM to kim jestem!
Kategorie: Wszystkie | FILM | FOTOGRAFIA | LITERATURA | MALARSTWO | MODELING XXL | RYSUNEK | RZEŹBA
RSS
niedziela, 30 września 2007
piękna i niezdobyta
Ja zobaczyłam to zdjęcie pierwszy raz zachwyciło mnie totalnie, niby nic, trochę nagości nic specjalnego, ale pobudza, zachęca... namiętność jej oczu, ust lekko rozwartych absolutnie pozwala zatracić się w modelce... niezdobyta? Mam nadzieje... jakieś wrażenia? Czy ktoś się wypowie? Jak na 2000 osób to milczące społeczeństwo nieco ;)


22:51, aniolmroku , FOTOGRAFIA
Link Komentarze (6) »
Lempicka inspiruje nagie kobiety

Wracając do poprzeniej notki pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że wiele kobiet artystek inspiruję się Twórczością Tamary i to jest jeden z przykładów który podoba mi się najbardziej

P.S. wczoraj portal gazeta.pl umieścił link do jednej z notek bloga na stronie głównej wiadomości... pech chciał, że akurat do notki z kontrowersyjnym dość tytułem o tyłkach na ścianie... efekt był taki że przyciągnął on w dniu wczorajszym tylko na bloga 1000 nowych czytelników, cieszę się bardzo i niezwykłe współczuję tym którzy się spodziewali czego innego, niż zastali ale siła wyższa, a nie wiedziałam ze gazeta zechce sobie ze mnie zakpić i wystawić na pożarcie wilkom na samym początku działalności bloga... pozdrawiam tych którzy jeszcze tu wrócą ;)

01:35, aniolmroku , MALARSTWO
Link Komentarze (3) »
sobota, 29 września 2007
Lempicka i jej kwadratowe koło

Pani Tamara Lempicka to kobieta dla mnie o tysiąc pomysłów, ma wspaniałą kreskę, i cudownie potrafi wyrazić poprzez obrazy emocje jak mawiał Alfred Stielgitz: "(...)Kobieta odbiera świat przez Macicę. Jest to siedziba jej najgłębszych uczuć. Umysł znajduje się na drugim miejscu". I w obrazach Lepmpickiej sprawdza się to stwierdzenie po stokroć, modernistyczne z mocno zaznaczonym kubizmem przedstawia kobiety przeróżnie, kobiety nie tyle uległe choć, często nagie... kobiety wyzwolone spod brzemion patriarchatu ale nie zepsute i zgniłe od środka... Lubię jej malarstwo bardzo, jest inspirujące, jej kolory do mnie krzyczą, a sama forma porusza bo choć na obrazach zazwyczaj widzimy właśnie piękne kobiety o kształtach raczej pełnych to są one jakby kwadratowe jednocześnie na tyle samo co kształtne i okrągłe... światłocieniem Tamara stroi sobie z nas żarty gra z nami w ciuciubabkę, zakrywa oczy i pokazuje drugie znaczenia. Uwielbiam jej malarstwo i mam nadzieje, że i wy również je polubicie jeśli go wcześniej nie znaliście, choć nieznajomość jej byłaby grzechem. Życie Tamary co jest interesujące szczególnie dla mnie było bardzo bogate, w te dobre jak i złe momenty. Należała do francuskiej bohemy której jakby niepisanym wymogiem było przeżywać tysiące romansów i głośno o tym mówić (cóż z piękne czasy) Ona była sławna z tego że zarówno mężczyźni pociągli ją wielce ale również kobiety wzbudzały pożądanie i pomimo, że jest to temat na Libertynkę to tutaj postanowiłam o tym jeno wspomnieć bo być może teraz inaczej spożyjcie na jej obraz ;)


19:34, aniolmroku , MALARSTWO
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 września 2007
wielkie uda i tyłki na ścianie to jest to

udowne, kolorowe, z prostym przekazem z wielkimi pupami i wielkimi zupełnie nieproporcjonalnymi udami, tym właśnie charakteryzują się obrazki poniżej, pełne wdzięku, surrealistyczne takie to naprawdę można mieć na ścianie jako zwykły obraz na CAŁEJ ścianie... ja je uwielbiam a wy? Czy te grochy do was nie przemawiają, te proste figury jakby powycinane i poprzykładane do siebie tworzą cudowną figurę kobiety, zapatrzonej w dal, pochylonej siedzącej... to do mnie przemawia wręcz krzyczy... chudaki cudaki tak nie mają... i żeby mi się chudziaki nie po obrażały bo ja chudziaki na swój sposób kocham, moje dwie najbliższe przyjaciółki są tak chude że jakby je dwie razem zszyć to jeszcze nie byłabym ja ;)

Ale tak to na tym świecie jest sprawiedliwość musi być a i równowaga... miłego oglądania bo jest co...

13:14, aniolmroku , MALARSTWO
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3 , 4
site statistics Ekomiko - Bądź EKO - Dołącz do EKOGANGU